روزدیزاین

بهترین رنگ بندی مبل چستر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
چستر فیلد مبلی است که ذاتا لوکس و قدیمی‌ می‌باشد. بازوهای خمیده با لمسه‌های فراوان و نشیمن پهن، تنها بخش کوچکی از دلایل متعدد و فراوانی است که برای انتخاب این سبک مبلمان وجود دارد. احتمالا به همین دلیل است که چستر فیلد سال‌هاست که به عنوان یکی از زیباترین انواع مبلمان کلاسیک همچنان در بازار مبل طرفدار دارد. اما خرید مبل چستر فیلد و انتخاب آن موضوع مهمی است و باید از همه لحاظ، از اندازه گرفته تا سبک و رنگ این مبل مورد توجه قرار گیرد. بنابراین رنگ مبل چستر شما نقش بسیار مهمی ‌در روح‌بخشی و بهبود تصور بصری فضای محیط دارد.
همیشه یک نظریه وجود دارد آن هم اینکه اگر یک مبلمان به خوبی طراحی شده باشد؛ برای همیشه ماندگار خواهد شد. از این رو خرید چستر فیلد یک انتخاب درست است. زیرا هرگز از مد نمی‌افتد و از ارزش آن کاسته نمی‌شود. این روزها خرید مبلمان یک سرمایه‌گذاری مهم است. از آنجا که قرار است برای مدت طولانی آن را دوست داشته باشید و استفاده کنید؛ بنابراین انتخاب رنگ بندی مبلمان چستر مهم است. اگرچه امروزه تم‌های رنگی مبلمان چستر بسیار متنوع شده است و در فروشگاه‌ها انواع مبل چستر سفید، مبل چستر مشکی، مبل چستر دو رنگ و مبل چستر تک رنگ را مشاهده می‌کنید. اما تناژ اصلی این مدل مبل کلاسیک به رنگ قهوه‌ای و از جنس چرم می‌باشد. در حال حاضر نیز رنگ طوسی مبل چستر به دلیل خنثی بودن آن، توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است. بنابراین دامنه رنگ‌بندی این مبلمان بسیار متنوع است و از آن طرف هیچ چیز مانند داشتن یک ست چسترفیلد در منزل جذاب نیست!

راهنمای انتخاب رنگ مبل چستر

هنگام خرید مبل چستر فیلد، احساس می‌کنید که یک قطعه تاریخ را خریداری می‌کنید. همانطور که قدمت این مبل نشان می‌دهد؛ چستر فیلد بسیار پیش‌تر از زمان ما نیز وجود داشته است. در واقع اعتقاد بر این است که لرد فیلیپ استنهوپ، ارل چهارم چسترفیلد اولین بار مبل چرمی ‌لمسه شده‌ای را در اوایل دهه 1700 سفارش داد. هدف این مبل زیبا ایجاد صندلی‌هایی بود که به یک آقا اجازه می‌داد به راحتی قائم بنشیند و لباس خود را چروک نکند. لرد فیلیپ استنهوپ حامی‌ هنر بود که به داشتن سلیقه‌ای مطابق با مد روز معروف بود. بعدها این مدل مبل مورد توجه عده بسیاری قرار گرفت.
در حال حاضر ممکن است با توجه به قیمت انواع منسوجات، استفاده از پارچه‌های متنوع در تولید انواع مبل چستر از صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به چرم طبیعی برخوردار باشند. اما در طولانی‌مدت چرم اغلب یک انتخاب هوشمندانه است. نکته جالب در مورد چرم این است که به راحتی تمیز می‌شود و دوام بالایی دارد. این متریال با افزایش سن و کارکرد بهتر به نظر می‌رسد. بنابراین اگر به دنبال سبک چرم کلاسیک چستر فیلد باشید؛ ممکن است در طولانی‌مدت نتیجه مثبت‌تری را از انتخابتان ببینید. فقط مطمئن باشید که مرتبا چرم را چرب و مرطوب می‌کنید.
اگر اتاق نشیمن شما به یک نقطه کانونی احتیاج دارد؛ یک چستر فیلد رنگی واقعا می‌تواند اتاق را کاورکند. به این منظور استفاده از رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد، سبز یا آبی را در نظر بگیرید که برای مبل کلاسیک چستر بسیار محبوب هستند. سایر رنگ‌ها نیز به ترتیب خواص خود را دارند.

انواع رنگ‌بندی مبلمان چستر به ترتیب محبوبیت

برخی از رنگ‌ها برای مبل چستر نسبت به سایر رنگ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و تجربه زیباتری برای سفارش‌دهندگان ایجاد می‌کند
قهوه ای- اصیل‌ترین رنگ
رنگ قهوه‌ای یک انتخاب محبوب برای مبلمان چستر است. زیرا بهترین ترکیب را در بین ترکیبات رنگی به وجود می‌آورد. مبل چرمی ‌چستر فیلد قهوه‌ای به خوبی در میان رنگ‌های روشن و پر زرق و برقی که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین رنگ‌های سرد سبک مدرن مانند خاکستری، آبی و سفید، جسورانه خود نمایی می‌کند.
خاکستری – محبوب‌ترین رنگ مبل
طبق آمار محبوب‌ترین انتخاب برای رنگ چستر مبل بعد از رنگ قهوه‌ای، رنگ خاکستری است. مطمئنا رنگ خاکستری ممکن است جذاب‌ترین طیف رنگی نباشد؛ اما روی بسیاری از فضاها تاثیر بسیار خوبی دارد. این یک رنگ خنثی است. به این معنی که یک پایه و بیس عالی برای رنگ بخشیدن به فضا ایجاد می‌کند. خاکستری با هر تغییر رنگ و سبکی که ایجاد می‌کنید بسیار زیبا به نظر می‌رسد.
آبی – سومین رنگ جذاب مبل
انواع تناژ آبی نیز می‌توانند به عنوان یک رنگ خنثی عمل کنند. رنگ آبی دارای حسی آرامش‌بخش و دلنشین است که تمایل زیادی به ترکیب شدن با محیط اطراف خود دارد. این بدان معنی است که عملکرد آن دقیقا مانند یک رنگ خاکستری خنثی است. پس جای تعجب نیست اگر بدانید که آبی و خاکستری محبوب‌ترین ترکیب رنگی هستند. برخی افراد مبل خاکستری و فرش آبی را انتخاب می‌کنند. اما بیشتر اوقات دیده شده مشتریان مبل آبی را انتخاب می‌کنند و از رنگ خاکستری به عنوان آکسسوارهای دیگر استفاده می‌کنند. آبی رنگی است که هرگز از مد نمی‌افتد. بنابراین می‌توانید با انتخاب آن به عنوان رنگ مبلمان چستر خیالتان را برای مدت طولانی آسوده کنید.
بژ – خنثی‌ترین رنگ خاص
بژ برای چندین دهه به طور واقعی رنگ خنثی محسوب می‌شده است. اگرچه رنگ‌های خاکستری و آبی اکنون محبوبیت بیشتری دارند؛ اما رنگ بژ هنوز هم در بسیاری از موارد به عنوان بهترین گزینه کاربرد دارد. پس نشان می‌دهد انتخاب آن به عنوان رنگ مبل چستر به این زودی‌ها از دور بازار بیرون نمی‌رود. دلیل محبوب بودن رنگ بژ این است که تقریبا غیرممکن است که در ظاهر، سبک چیدمان را بد نشان دهد. این موضوع تضمین شده است که اگر یک مبل بژ را در هر فضایی قرار دهید؛ فضا را جذاب می‌کند. تن خاکستری می‌تواند برای برخی از افراد کمی ‌بی‌روح و بی‌رمق باشد؛ در این شرایط تن بژ دارای گرمی ‌مورد نظر است.
سفید – هیچ رنگی بیشتر از این نمی‌تواند خنثی باشد
سفید به دلایلی مشابه با رنگ خاکستری، جزو محبوب‌ترین رنگ مبلمان چستر است. مبل سفید رنگ تقریبا با هر چه در فضا باشد به خوبی ترکیب می‌‌شود. بزرگ‌ترین نقطه ضعف رنگ سفید این است که کمی ‌بیشتر به نگهداری و مراقبت احتیاج دارد. اما این مورد مانع این نمی‌شود که یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های در اختیارتان را برای انتخاب رنگ مبلمان چستر فیلد به سادگی از دست بدهید.
سبز – رنگ همیشگی
رنگ سبز در واقع از بین انواع رنگ‌های مبلمان، یک رنگ مبل فوق‌العاده محبوب است. از نظر تاریخی، تن سبز یکی از قدیمی‌ترین انتخاب‎‌ها برای رنگ مبلمان چستر است. رنگ سبز یک انتخاب هوشمندانه و در نهایت سلیقه‌ای می‌باشد. این رنگ از شخصیت بیشتری نسبت به آبی برخوردار است و نسبت به بنفش، صورتی، نارنجی یا زرد در انتخاب رنگ مبل چستر مورد پسندتر است. تنها ایراد مبل سبز رنگ شاید این باشد که با انتخاب رنگ چستر مبل به این رنگ، تعداد ترکیب رنگی را که می‌توانید در فضای خود استفاده کنید محدود می‌کنید. اما یک مبل چستر سبز رنگ در خانه کاملا خیره‌کننده می‌باشد.

انتخاب رنگ مبل چستر برای منزل

همانطور که اشاره شد رنگ‌های متنوعی برای انتخاب رنگ مبل چستر وجود دارد. اما برخی از آنها با دکوراسیون و فضای داخلی منزل شما همخوانی بیشتری دارند. از این رو بهتر است رنگ مبلمان منزل خود را بر اساس سبک و سیاق چیدمان کلی خانه انتخاب کنید.

تاثیرات رنگ‌بندی مبل چستر در فضای خانه

رنگ‌ها می‌توانند روح خانه را تغییر دهند. همچنین رویه‌کوبی انواع مبلمان چستر به راحتی می‌تواند استایل آنها را تغییر دهد. در ادامه اثرات رنگ‌بندی متفاوت را برای مبل چستر فیلد بررسی می‌کنیم.

  • یک مبل چستر مخمل سبز با پیچ و تاب خاص خود در دسته‌ها و بازی سایه‌های قسمت‌های لمسه کاری، چشم بیننده را در خود خیره می‌کند. برای دکوراسیون کلاسیک و افزایش فضای تجلل و اشرافی می‌توانید رنگ مبلمان چستر را در رنگ‌های آبی درباری و یاقوت کبود انتخاب کنید. رنگ‌هایی با تناژ قرمز یا سرمه‌ای در ترکیب با طلایی تجسم یک امپراطوری را تحقق می‌بخشد.
  • اگر قرار است فضای منزل را به محیطی بسیار رسمی ‌و سنگین تبدیل کنید؛ تنها گزینه پیش رو برای انتخاب رنگ مبلمان چستر، چرم قهوه‌ای است. یک مبل چرم ‌قهوه‌ای، چه کوچک باشد و چه بزرگ، فضا را تا حد زیادی رسمی ‌و کلاسیک می‌کند. اما تناژهای زیادی از رنگ قهوه‌ای وجود دارد که می‌تواند با فضای منزل بازی کند و به راحتی محیط را به فضایی خارق‌العاده برای اهل خانه تبدیل نماید.
  • اگر می‌خواهید فضای خانه را باز ​​کنید؛ برای انتخاب رنگ چستر مبل از سایه‌های بژ و کرم استفاده کنید. استفاده از رنگ‌هایی با تن گرم مانند نارنجی، قهوه‌ای تیره و سبز یشمی احساس خوب صمیمت و خون گرمی‌ را به فضا می‌بخشد. خصوصا این احساس در فصل‌های سرد سال بسیار خوشایند‌تر است.
  • انتخاب انواع رنگ قهوه‌ای مایل به زرد، موکا و نسکافه‌ای به عنوان رنگ مبلمان چستر، شجاعت و نگاه مثبت شما را به بیننده القا می‌کند.

انتخاب رنگ مبلمان چستر برای فضاهای اداری

فضاهای کاری بنابر نظم خاص حاکم بر آنها، نیازمند مبلمان اداری هستند که فضا را رسمی ‌و منظم کند و در عین حال زیبایی و راحتی زیادی داشته باشد. تنها یک مبل چستر است که می‌تواند چنین ویژگی‌هایی داشته باشد. بنابراین رنگ مبلمان چستر در این فضاها باید با این اصول همخوانی داشته باشد. از این رو طراحان دکوراسیون داخلی برای محیط‌های ادارای رنگ مبل چستر را معمولا مشکی، قهوه‌ای و سبز یشمی تیره انتخاب می‌کنند.
این رنگ‌ها علاوه بر ابهت و جذابیت، کثیفی و لکه را کمتر نشان داده و اگر پارچه آنها از چرم طبیعی باشد؛ طول عمر بسیار بالایی خواهند داشت.
در نهایت با توجه به آنچه که برای انتخاب رنگ مبل چستر فیلد به آنها اشاره کردیم، لازم است تا میزان بودجه، سبک زندگی و توانایی خود را در این انتخاب لحاظ نمایید تا در طولانی مدت مجبور به تغییر مجدد رویه‌کوبی مبل‌ها نشوید.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات

مبل چستر چیست

مبل چستر چیست؟

مبل چستر آلبومی ‌از دنیای مبلمان است. ریشه بریتانیایی داشته و مشهورترین آن همان مبل چستر فیلد است که اصالتا از چرم قهوه‌ای ساخته می‌شده