روزدیزاین

راهنمایی خرید سرویس خواب

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
شما یک سوم از زندگی خود را در خواب می‌گذرانید. بنابراین بسیار مهم است که برای خرید سرویس خواب مناسب، زمان کافی صرف کنید. تختخواب نامناسب می‌تواند منجر به درد عضلات، کمر درد و در نهایت سبب کمبود خواب شود. خواب عالی در یک تختخواب خوب می‌تواند به کیفیت زندگی شما کمک کند. بنابراین توصیه‌های ما را در مورد خرید سرویس خواب بر اساس نیازهایتان بررسی کنید.
اگر صرفا فاکتور دکوراسیون را کنار بگذاریم؛ یکی از دلایل تغییر فضای اتاق خواب این است که حتما به خرید سرویس خواب جدید نیاز دارید. در برخی مواقع مشتریان تحت تاثیر ظاهر زیبای انواع تخت خواب قرار گرفته که نه تنها از درجه کیفی خوبی ساخته نشده‌اند؛ بلکه با شرایط آنها سازگاری ندارد. این مشتریان معمولا فقط یک سرویس خواب با ظاهر زیبا را می‌خرند و عملکرد آن را فراموش می‌کنند. از آنجایی که بخش زیادی از زمان شبانه روز ما در اتاق خواب می‌گذرد؛ مهم است که کمی ‌بیشتر از شکل ظاهری، به نکات مهم و ضروری در هنگام خرید سرویس خواب فکر کنیم.

2قبل از خرید سرویس خواب به چه نکاتی توجه کنیم

مهم‌‌تر از همه چیز در مورد چگونگی انتخاب تختخواب مناسب، توجه به آیتم‌ها و فاکتورهایی است که آن سرویس خواب را برای ما مناسب و بهینه می‌کند. از این رو اگر قصد تعویض یا خرید سرویس خواب خود را دارید؛ بهتر است در این موارد دقت بیشتری کنید.

جنس و شکل تختخواب

اگر به دنبال خرید سرویس خواب و تغییر اتاق خواب خود هستید؛ حتما متوجه حضور انواع مدل‌های جدید سرویس خواب پارچه‌ای، ساده و تخت چستر در بازار شده‌اید. مانند سایر نقاط دیگر در خانه، نحوه و سبک چیدمان اتاق خواب نیز مهم است. چیدمان و طراحی دکور این بخش از خانه بیان‌کننده شخصیت و سلیقه ما در انتخاب جایی است که می‌توانیم در پایان روز در آن احساس راحتی و آرامش کنیم. از این رو انتخاب یکی از مدل‌های تخت‌های پارچه‌ای، حال چه ساده باشد چه لمسه کاری، بسیار هوشمندانه و زیبا به نظر می‌رسد. از آنجا که به راحتی می‌توان رنگ و جنس پارچه آنها را بنا بر چیدمان اتاق خواب تغییر داد؛ خرید سرویس خواب پارچه‌ای مسئولیت ست شدن با سایر اجزای اتاق خواب را به راحتی می‌پذیرد.
علاوه بر این با خرید این سبک تختخواب دیگر از بابت ضربه خوردن و آسیب‌دیدگی بخش‌های چوبی تخت نگرانی ندارید. از سوی دیگر پشتی بلند و نرم آنها برای تکیه دادن و مطالعه یک گزینه خارق‌العاده محسوب می‌شود. پارچه تخت‌های پارچه‌ای و یا چستر را حتی می‌توان با جنس پرده اتاق خواب یکسان انتخاب کرد و در تناسب چیدمان و دکور اتاق خواب یک قدم پیش افتاد.

اندازه اتاق

مهم‌ترین کاری که باید قبل از خرید سرویس خواب آن را انجام دهید این است که باید متراژ فضایی را که تخت قرار است در آن قرار بگیرد را در نظر داشته باشید. اتاق خواب در درجه اول برای استراحت و خوابیدن طراحی شده است. اما این بخش از خانه علاوه بر این کارکرد، فضایی است که ما در آن لباس تعویض می‌کنیم؛ کتاب مطالعه می‌کنیم و روزانه رفت و آمد زیادی به آنها داریم.
در نظر گرفتن فضایی برای برداشتن و یا گذاشتن لباس‌ها و موقعیت تخت خواب در فضای اتاق نیز بسیار اهمیت دارد. اگر تخت خواب نسبت به اتاق خواب بسیار بزرگ باشد؛ علاوه بر آنکه رفت و آمد در این فضا بسیار مشکل می‌شود؛ فضای اتاق خواب کوچک و خفه به نظر می‌آید. پس حتما قبل از خرید سرویس خواب این موضوع را به دقت بررسی کنید و با در دست داشتن اندازه‌ها به سراغ انتخاب تخت و کمد بروید.

فاصله از در و پنجره

همانطور که می‌دانید قرار دادن تخت روبروی درب ورودی کار درستی نیست. زیرا اکثرا افراد اتاق را با درب نیمه باز ترک می‌کنند. این کار باعث می‌شود نور فضاهای دیگر به راحتی روی تخت بیفتد و در نتیجه خواب خوب را مختل کند. مخصوصا در منازلی که والدین شب‌ها برخی از چراغ‌ها را برای رسیدگی به بچه‌ها روشن می‌گذارند این اتفاق محتمل‌تر است. نور زیاد سبب می‌شود تا فردی که روی تخت خوابیده به شدت اذیت شود. بنابراین فاصله از در و موقعیت قرار گرفتن تخت نسبت به پنجره را حتما قبل از خرید سرویس خواب در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید تخت خواب خود را نزدیک یا زیر پنجره قرار دهید؛ عایق‌بندی پنجره‌ها را چک کنید. با توجه به تغییر فصل‌ها، قرار دادن تخت خواب مستقیما زیر یک پنجره یا نزدیک آن می‌تواند از لحاظ نشست سرما و گرما، مشکلاتی را ایجاد کند. همچنین تابش نور طبیعی از ساعت‌های اولیه صبح برای بسیاری از افراد دردسر ساز خواهد بود.

وزن تخت خواب

یک مورد دیگر که شاید هنگام خرید سرویس خواب زیاد واضح و مشهود نباشد؛ وزن تخت خواب است. وزن تختخواب نکته مهمی است که اکثر مشتریان به آن توجه نمی‌کنند. منظور از توجه به این فاکتور، سنگینی در زمان حمل و نقل و جابجایی نیست. این بار مسئله کاملا متفاوت است!
بهتر است به وزن تختی که انتخاب می‌کنید به خوبی توجه کنید. تخت‌های سنگین ممکن است به کفپوش اتاق آسیب برسانند یا سبب فرو رفتگی فرش بشوند. حتی در هنگام جابجایی برای نظافت نیز تکان دادن آنها به تنهایی سخت و یا غیر ممکن است.

قد و اندازه تخت

لازم است در هنگام خرید سرویس خواب به قد و فیزیک بدن خود نیز توجه کنید. زیرا ممکن است شما به لحاظ سلامتی در وضعیت خاصی به سر ببرید. از این رو ارتفاع تخت، نشستن و برخاستن از رختخواب را برایتان دشوار کند. شاید هم بچه‌های کوچکی داشته باشید که دوست دارند در کنار شما بخوابند. در این صورت سایز و بزرگی تخت بسیار مهم است.

دکوراسیون اتاق خواب

هنگام خرید سرویس خواب یکی از ضروری‌ترین نکات در کنار سایر مواردی که تا اینجا ذکر شد؛ توجه به دکوراسیون اتاق خواب است. این آیتم تکمیل‌کننده فرآیند خرید درست و مناسب شما است. توجه به دکوراسیون اتاق خواب در کنار سایر موارد مهمی‌که تک به تک به آنها اشاره کردیم؛ سبب می‌شود تا در مجموع یک اتاق خواب مناسب با نیازها و سلیقه خود داشته باشید و از آنجا که تمام نکات و قوانین را در نظر گرفته‌اید به این زودی‌ها نیاز به ایجاد تغییر در آنجا را احساس نخواهید کرد. لذت بردن از فضایی که قرار است در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشید؛ بسیار مهم است. اتاق خواب خصوصی‌ترین بخش هر خانه‌ای است. پس تا می‌توانید سبک و دکوراسیون آن را باب سلیقه درونی خود انتخاب کنید. در چیدن سایر ملزومات و دکوراسیون آنجا نیز نهایت دقت را داشته باشید تا در مجموع همه آیتم‌ها با یکدیگر همخوانی داشته باشند. حتی اگر لازم باشد برای چیدن و ست کردن جز به جز اتاق خوابتان وقت زیادی بگذارید. با لحاظ کردن این نکات در نهایت متوجه خواهید شد که، نتیجه ارزش این کار را داشته است.
برای داشتن یک اتاق خواب رویایی پیشنهاد می‌کنیم از قبل برای خود یک پلن و برنامه تهیه کنید تا جستجو و خرید شما هدفمند و درست باشد. خرید سرویس خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های این برنامه است که می‌توانید نوع، شکل، مدل، رنگ و اندازه را در آن مشخص کنید تا در این بخش از خرید کاملا حرفه‌ای عمل کرده باشید.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات

مبل چستر چیست

مبل چستر چیست؟

مبل چستر آلبومی ‌از دنیای مبلمان است. ریشه بریتانیایی داشته و مشهورترین آن همان مبل چستر فیلد است که اصالتا از چرم قهوه‌ای ساخته می‌شده