روزدیزاین

آشنایی با چگونگی رویه کوبی مبل چستر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
مبلمان چستر فیلد برای ماندگاری بالا ساخته شده است. اما فراموش نکنید که عواملی مانند فشار خارجی، اصطکاک و مواد شیمیایی همگی روی کیفیت و ظاهر آن تأثیر می‌گذارند. چنانچه پارچه رویه کوبی مبل چستر از چرم طبیعی باشد؛ با گذشت زمان، رنگدانه‌های رنگی درون پارچه یا چرم می‌توانند تغییر کند و تن آنها کمرنگ شود. چین‌های اطراف دکمه‌ها، به ویژه در مناطقی از مبل که بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است نیز می‌توانند به هم ریخته و حتی باز شوند. این اتفاق نوعی خرابی بسیار متداول است. گل‌میخ‌ها و یا دکمه‌های لمسه‌ها می‌توانند شل شده یا جدا شوند. در برخی از موارد اسفنج کف مبل و تکیه‌گاه صندلی‌ها نیز حالت فشرده و ارتجاعی خود را از دست داده و از فرم خارج می‌شوند. اینها همه نمونه‌هایی از سایش و یا مستهلک شدن طبیعی مبل است که در برخی موارد به دلیل نقص کیفیت کار و مواد اولیه ضعیف در هنگام ساخت مبل چستر، این ایرادات در کوتاه مدت برای مشتری نمود پیدا می‌کند.
اما آیا برای مصرف‌کننده مقرون به صرفه است که برای بهتر شدن کیفیت و ظاهر مبل برای تعمیرات و رویه کوبی مبل چستر اقدام کند؟ یا بهتر است از ست فعلی دل کنده و به دنبال خرید یک ست جدید مبلمان چستر باشد؟ در ادامه به این سوال پاسخ منطقی خواهیم داد.

رویه کوبی مبل چستر چیست؟

آنچه که از رویه کوبی مبل چستر انتظار می‌رود؛ عمر مفیدی معادل 10 تا 15 سال است. فاکتورهایی مانند جنس چوب کلاف، زیرسازی و تسمه‌‍کشی، فوم تشک‌ها، نوع لمسه‌کاری و در نهایت جنس پارچه؛ در میزان این کارکرد دخیل هستند و عمر مفید مبل چستر فیلد شما را تعیین می‌کنند. هر چند بسیاری از موارد فوق در ظاهر قابل تشخیص نیست. اما یک تولیدی معتبر، با ضمانتی که روی محصولات خود به مشتری ارائه می‌دهد می‌تواند بر صحت ادعای اصیل بود مبل چستر خود تصدیق بگذارد.
به منظور رویه کوبی این ست مبلمان می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از پارچه‌های باکیفیت مانند چرم طبیعی، چرم مصنوعی، میکروفایبر، مخمل و… یک مورد را از میان رنگ‌بندنی‌های متنوع و بنا بر سلیقه و تم دکوراسیون خود انتخاب کنید.
به منظور رویه کوبی مبل چستر ابتدا فوم مورد نظر که معمولا از نوع سرد می‌باشد را به کلاف مبل متصل می‌کنند و سپس روی یک لایه اسفنجی و یا فوم بسیار نازک که روی فوم اصلی قرار داده می‌شود؛ محل لمسه‌ها را مشخص می‌کنند. یک استادکار ماهر و زبردست رویه کوبی این سبک مبلمان به خوبی می‌داند که چه میزان پارچه با احساب چین‌ها و لمسه‌ها مورد نیاز است. در هنگام رویه کوبی نیز پارچه را بر روی نقاط از پیش مشخص شده قرار داده و با دست به خوبی آن را می‌کشد و آن را به وسیله گل میخ و یا نخ و سوزن به فوم متصل می‌کند. هر کدام از لمسه‌ها از چهار جهت دارای چین هستند که رویه کوب آنها را به شکل مرتب و یکسان با دست چین می‌دهد. این کار تا تمام شدن کل رویه کوبی در سطح مبل انجام می‌شود و اضافه پارچه را در کف و لبه‌های کار با منگنه بادی به کلاف می‌دوزند.

رویه کوبی مبل چستر با انواع پارچه

برای رویه کوبی مبل چستر پارچه‌های بسیار متنوعی وجود دارد که می‌توانید هر یک از آنها را برای مبل چسترفیلد خود انتخاب کنید. البته قابل ذکر است که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. همانطور که اشاره کردیم نوع و جنس پارچه مبل چستر که برای رویه کوبی استفاده می‌شود، رابطه مستقیمی ‌با میزان طول عمر و کیفیت نهایی کار دارد. پس این انتخاب یکی از عوامل تاثیر‌گذار بر مدت زمان کارکرد و حفظ ظاهر مبلمان چستر است. اما به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم چنانچه مبل چستر را برای استفاده‌های مکرر روزانه خریداری می‌کنید؛ پارچه رویه کوبی آن را زخیم و با کیفیت انتخاب کنید. در صورتی که از این مبلمان برای پذیرایی از مهمانان و مناسبت‌های موردی استفاده می‌شود؛ انتخاب پارچه‌های لطیف‌تر مانند مخمل و میکرو هم مناسب است.

رویه کوبی مبل چستر با چرم مصنوعی

این نوع پارچه به دلیل شباهت زیاد به ژن اصیل مبل چستر، در تولید این مدل مبل بسیار زیبا از آب در می‌آید. از سویی چرم مصنوعی مانند چرم طبیعی نیازمند رسیدگی و مراقبت نیست. دوام آن به نسبت خوب بوده و در مقابل نفوذ مایعات مصونیت زیادی دارد. نظافت و تمیزی آن نیز بسیار آسان است. انتخاب این پارچه برای رویه مبل چستر به غیر از مواردی مانند عرق کردن کردن هنگام نشستن طولانی و یا بریده شدن آن توسط اجسام نوک تیز، بسیار بسیار هوشمندانه است. یک مبل چستر با رویه چرم مصنوعی به خوبی در فضای کلاسیک و مدرن می‌نشیند و با محیط همخوان می‌شود.

رویه کوبی مبل چستر با پارچه‌های کتان

این پارچه‌ها برای رویه کوبی مبل‌های مورد استفاده مکرر در فضای حال، بسیار مناسب هستند. زیرا علاوه بر قابلیت شستشو، بسیار خنک بوده و کاربر با ساعت‌ها نشستن بر روی آن احساس گرما و تعریق نمی‌کند. از سویی از آنجا که پارچه‌های کتان در کشور تولید می‌شوند؛ در مقایسه با سایر گزینه‌ها برای رویه کوبی مبل چستر مقرون به‌صرفه‌تر خواهند بود. تنوع طرح و رنگ‌بندی در این نوع پارچه بسیار گسترده می‌باشد. این ویژگی دست مشتری را برای متناسب سازی آن با سایر تم‌های رنگی منزل باز می‌گذارد.

رویه کوبی مبل چستر با پارچه مخمل

اگر به روز بودن و از مد نیفتادن مبلمان چستر برایتان مهم است؛ به سراغ گزینه پارچه مخمل بروید. زیرا علاوه بر رنگ و طرح‌بندی متنوع، ظاهری بسیار لطیف و دوست داشتنی به مبل می‌دهد که هر بیننده‌ای را ملزم می‌کند تا وقت بیشتری برای تماشای آن بگذارد. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که تراکم پارچه مخمل، در کیفیت آن نقش بسیاری دارد. از این سو هرچه بافت پارچه متراکم و فشرده‌تر باشد؛ مرغوب‌تر است.

رویه کوبی مبل چستر با پارچه مازراتی

چند سالی است که مشتریان با نام پارچه مازراتی در بازار مبل آشنا شده‌اند. این پارچه‌ها طیف رنگی بسیار متنوعی دارند و از استحکام خوبی هم برخوردار هستند. از معایب این پارچه‌ها می‌توان به تعریق زیاد کاربر و نفوذ مایعات به درون بافت پارچه و فوم اشاره کرد.

آیا رویه کوبی مبل چستر مقرون به صرفه است؟

وقتی مبل چستر شما از کیفیت بسیار بالا و یا از کلاف چوبی مرغوبی برخوردار است و به این خاطر در هنگام خرید، به نسبت سایر مدل‌ها هزینه بالایی برای آن پرداخت کرده‌اید؛ رویه کوبی مجدد آن منطقی است. زیرا این ست چیزی نیست که بتوان آن را با یک مبل کاملا جدید جایگزین کرد. در این شرایط اگر ست مبلمان چستر شما بعد از سال‌ها استفاده نیازمند رسیدگی و مرمت است؛ نباید این کار را به افراد مبتدی بسپارید. برای انجام این کار حتما به سراغ یک استادکار واجد شرایط بروید. حتی اگر دستمزد او کمی ‌بالاتر باشد.
اما این مورد را در نظر داشته باشید که 60 تا 70 درصد قیمت تمام شده مبل چستر مربوط به هزینه‌های پارچه و فوم آن است. با این شرایط ممکن است رویه کوبی مبل چستر قدیمی،‌ کمتر از خرید یک مبل جدید باکیفیت متوسط هزینه روی دستتان نگذارد. اما ممکن است شما یک مبل ایده‌آل و باکیفیتی داشته باشید که تنها چند واحد از آن نیازمند رویه کوبی مجدد باشد. در این شرایط رویه کوبی مبل چستر مقرون به صرفه است و در غیر این صورت این کار اصلا به صرفه نیست.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات

مبل چستر چیست

مبل چستر چیست؟

مبل چستر آلبومی ‌از دنیای مبلمان است. ریشه بریتانیایی داشته و مشهورترین آن همان مبل چستر فیلد است که اصالتا از چرم قهوه‌ای ساخته می‌شده

همه چیز در مورد مبل ال

همه چیز در مورد مبل ال

وقتی از اصطلاح مبل ال استفاده می‌شود؛ اکثر مردم بلافاصله یک کاناپه بزرگ و بلند با ظاهری چروکیده و نشیمن فرورفته‌ای را تصویر می‌کنند که

مزایا و معایب مبل چستر

مزایا و معایب مبل چستر

هر کس می‌تواند با لحاظ کمی ‌ظرافت در احوالات روزمره خود، لذت بیشتری از زندگی‌اش ببرد. چه از طریق غذایی که می‌خورد؛ چه از باب