روزدیزاین

عناصر اصلی یک سرویس خواب مدرن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
گاهی اوقات ما آنقدر درگیر تقلید از کارهای الهام بخش دیگران و دستیابی به سبک خاصی ‌می‌شویم که فراموش ‌می‌کنیم چه چیزی واقعا ما را خوشحال ‌می‌کند و چه چیزهایی هنگام تزئین یا مبله‌سازی فضا مهم هستند. به عنوان مثال اتاق خواب را در نظر بگیرید. این فضایی است که باید قبل از هر چیز آرامش بخش و راحت باشد. فضایی که فرد بتواند در آن احساس سرخوشی و ایمنی کند. هیچ یک از این عناصر نباید به نفع چیزی که اهمیت کمتری دارد فدا شود. بنابراین یک سوال باقی ‌می‌ماند” چگونه ‌می‌توانید یک سرویس خواب مدرن را طوری انتخاب کنید که همزمان کاربردی و دنج باشد؟ ” خوب، پاسخ در خود سوال نهفته است؛ همه این عناصر به هم پیوسته هستند.
جزئیات بسیار مهمی ‌در طراحی‌‌ها‌ی سرویس اتاق خواب مدرن وجود دارد. اما مهمترین آنها نمایش این واقعیت است که معمولاً تمرکز زیادی روی عملکرد این وسایل وجود دارد. در مورد اتاق خواب، این ‌می‌تواند به گزینه‌‌ها‌ی استفاده از تخت چستر ، پرده‌‌ها‌ی بسیار ساده، روشنایی‌‌ها‌یی بدون گوی و کریستال و… تبدیل شود.

چند عنصر اصلی از سرویس خواب مدرن

برای جلوگیری از ساده نشان دادن اتاق خواب مدرن، از ترکیب رنگ و بافت استفاده کنید و حتما یک یا چند نقطه کانونی برای دید بیننده ایجاد کنید. عناصر زیادی ‌می‌توانند این نقش را ایفا کنند. در ادامه ویژگی‌‌ها‌ی هر یک از این عناصر را توضیح خواهیم داد.

تخت خواب

مطمئنا تخت خواب ‌می‌تواند نقطه کانونی یک دکوراسیون مدرن باشد. خصوصا اگر تختخواب تاج بسیار ساده و یا لمسه کاری داشته باشد. به عنوان مثال ‌می‌توان انواع تخت‌‌ها‌ی چستر را در این دسته قرار داد. در سرویس خواب‌‌ها‌ی چستر همانند مبل‌‌ها‌ی چستر، از تکنیکی به نام لمسه کاری استفاده ‌می‌شود. در این روش استادکاران به وسیله دست و توسط سوزن، سطح پارچه و یا چرم را به تناسب و به شکل لوزی به تخته زیر کار وصل ‌می‌کنند. برای ایجاد تورفتگی‌‌ها‌ و برجستگی‌‌ها‌ حد فاصل پارچه یا چرم و تخته زیرکار تاج، از فوم یا ابر استفاده ‌می‌شود. زیبایی نهایی این کار مدیون هنر دست رویه کوب در ایجاد پیله‌‌ها‌ی متناسب و یکدست است. به همین دلیل تخت چستر به لحاظ زمان و هنری که برای لمسه کاری روی آن صرف ‌می‌شود؛ از قیمت بالایی نسبت به انواع ساده تر آن برخوردار است. در عوض زیبایی خیره کننده در کنار حس قدرت و لطافت سبب شده تا این تخت در زمره انتخاب سلیقه‌‌ها‌ی مدرن امروزی قرار بگیرد.
تولید و ساخت این تخت‌‌ها‌ همراه با پاف و یا میزهای آرایش، شامل کلاف چوبی و جنس رویه‌کوبی آن می‌شود. می‌توانید به انتخاب خود از پارچه و چرم و یا بصورت ترکیبی از هر دو متریال استفاده کنید. این کار به شما اجازه ‌می‌دهد تا بر اساس بودجه و سلیقه خود آن را با بقیه اجزای اتاق خواب خود هماهنگ کنید.

لایتینگ‌‌ها‌ و نور

به منظور داشتن اتاق خواب مدرن انتخاب لایتینگ‌‌ها‌ و نورهایی با CRI بالا و سبک خطی و نقطه‌ای با کمترین میزان زرق و برق بهترین گزینه است.

پرده

از آنجا که سبک مدرن از سادگی و بی‌آلایشی خاصی پیروی ‌می‌کند؛ پس در انتخاب پرده نیز نهایت سادگی را به خرج دهید. از انتخاب پرده‌‌ها‌ی والان‌دار با رنگ‌‌ها‌ی طلایی و مروارید دوزی شده، اجتناب کنید.

فرش و کفپوش

فرش‌‌ها‌ی مدرن سبکی خاصی را دارند که به خوبی از میان انواع سنتی و کلاسیک تشخیص داده ‌می‌شوند. اگر می‌خواهید کفپوش مدرن داشته باشید از فرش‌هایی با رنگ‌‌ها‌ی ملایم استفاده کنید.

رنگ و پوشش دیوار

یک قاعده کلی برای دیوارهای مدرن این است که رنگ همیشه ‌می‌تواند یک نقطه کانونی باشد. فقط به این شرط که هرگز نباید اتاق را با رنگ‌‌ها‌ی تند یا روشن غرق کنید. پس یک اتاق خواب مدرن باید آرامش بخش و خلاق باشد. به این منظور یک اتاق خواب با تن خاکستری رنگ ‌می‌تواند کاملا جذاب باشد. استفاده از متریال سیمان، آجر و طرح‌های ساده، کمک شایانی به فضاسازی خواهد کرد.
در نهایت چیدمان یک سرویس خواب مدرن باید بر اساس سلیقه و نیازهای هر فرد انجام شود. به این منظور می‌توانید اصول طراحی مدرن را بررسی نمایید و از الگوها و طرح های مناسب با فضای خود بهره ببرید.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات

قیمت مبل چستر

چگونگی تعیین قیمت مبل چستر

تولید مبل چستر شاید در ظاهر بسیار راحت و آسان باشد؛ اما در باطن به تولید کننده زحمت بسیاری را تحمیل می‌کند. تمام ظرافت و

انتخاب و خرید مبل راحتی

راهنمای انتخاب و خرید مبل راحتی

این روزها ‌مبل راحتی نه تنها‌ پایه ثابت دکوراسیون هر خانه شده است؛ بلکه سبک‌های گوناگون آن را در محیط‌های مختلفی مانند دفاترکار، هتل‌ها، لابی‌ها،