روزدیزاین

مبل چستر قایقی مناسب چه نوع سبک دکوراسیون است؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
سبک زندگی‌های امروزی، مبلمانی را برای استراحت و آسودن می‌طلبد که بسیار راحت بوده و در فضای کوچک آپارتمان‌ها، جای زیادی را اشغال نکند. از آنجا که انواع مدل مبل چستر فیلد به منظور راحتی و آسایش ساخته شده‌اند؛ گزینه بسیار مناسبی برای مبل راحتی هستند. اما از آنجا که سبک کلاسیک چستر فیلد ابعاد بزرگی داشته و قرارگیری آن در فضاهای کوچک کمی‌ دردسر ساز است، از این رو طراحان و تولیدکنندگان مبلمان چستر دست به ساخت مبلمانی با اصالت چستر، اما در ابعاد کوچک‌تر و ظریف‌‎تر زدند. امروزه مبل چستر مدل قایقی توجه مصرف‌کنندگان بسیاری را به خود جلب کرده است. رویه‌کوبی و لمسه‌کاری آن در کنار نشیمن راحت و همچنین ابعاد کوچک‌تر مبل چستر قایقی، همه و همه سبب افزایش محبوبیت این محصول زیبا شده است. رنگ مبل چستر قایقی با رویه کوبی پارچه‌های مدرن و امروزی بسیار متنوع بوده و تقریبا با تمامی‌ انواع سبک چیدمان اسپرت، هم‌خوانی دارد. مبلمان چستر قایقی اگرچه ذاتا بسیار شبیه به دیگر همتایان خود در این مدل است؛ اما استفاده از آن منوط به گزینه‌های محدود و انعطاف‌ناپذیر سبک اشرافی در چیدمان منزل نیست. در میان انواع مدل مبل چستر، قیمت مبل چستر قایقی کمی ‌مناسب‌تر و اقتصادی‌تر است. از این رو در حال حاضر بسیاری از طرفداران این مدل مبل راحتی، به دلیل قیمت مناسب و راحتی بسیار، خرید مبل چستر قایقی را جزو گزینه‌های حتمی ‌انتخاب خود قرار می‌دهند.

آشنایی با مبل چستر قایقی

مبل چستر قایقی مبل اسپرت محبوب و راحتی محسوب می‌شود که همانند انواع دیگر مبل‌های چستر کلاسیک دارای لمسه‌کاری‌های سرتاسری در سطح کار است. این مبلمان به اندازه دیگر مدل‌های چستر فیلد حجیم و سنگین نبوده؛ از این رو برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی است. لمسه‌کاری در مبل چستر فیلد از حالت دکمه دوزی و یا گل میخ به دوخت‌های محکم و کشیدن فوم‌های داخلی به سمت بیرون مبل تغییر پیدا کرده است. این فرورفتگی‌های بدون دکمه، فضای راحتی بیشتری را برای نشستن افراد فراهم می‌کنند. از سوی دیگر نشیمن گود و نیم دایره این مبلمان بسیار جالب بوده و افراد می‌توانند به مدت طولانی و بدون احساس ناراحتی روی آن بنشینند.

در چه فضایی از مبل چستر قایقی استفاده کنیم؟

مبل چستر قایقی نیز مانند سایر انواع مدل‌های مبل چستر از بهترین متریال و با بالاترین کیفیت ممکن ساخته می‌شود. بنابراین از دوام بالایی برخوردار می‌باشد. مبلمان چستر قایقی یکی از به‌روزترین و جدیدترین انواع مبل چستر است که به راحتی می‌توان از یک ست و یا نیم ست آن در دکوراسیون مدرن منزل و حتی دکوراسیون اداری استفاده کرد. این مدل مبلمان به مبل راحتی لیورپول نیز معروف است. به دلیل ظرافت و زیبایی این سبک مبلمان برای چیدمان در فضای پذیرایی خانه‌های کوچک با متراژ پایین مناسب بوده و می‌توان با انتخاب تن رنگ‌های مختلف و شاد برای رویه‌کوبی آن، چیدمان‌های زیبایی را به کمک این سبک در هر فضا ایجاد کرد. نشیمن مبل چستر مدل قایقی از انحنای بیشتری نسبت به مدل کلاسیک‌ برخوردار بوده؛ از این رو راحتی بیشتری نسبت به مدل‌های اصیل مبل چستر فیلد داشته و واژه مبل راحتی بیشتر مناسب آن است.

انتخاب مبل چستر قایقی

اولین نکته در انتخاب مبل چستر قایقی که طبق اصول اولیه خرید مبلمان است؛ توجه به فضایی است که می‌خواهید در آن از این مدل مبل استفاده کنید. از این رو لازم است به تعداد مبلی که می‌توانید در فضای خود داشته باشید دقت کنید. این عدد می‌تواند شامل یک ست کامل و یا یک نیم ست باشد. بسته به فضای موجود، چنانچه چیدمان یک ست کامل فضای زیادی را اشغال می‌کند؛ می‌توان بنا بر سلیقه از واحدهای سه نفره همراه با یک مبل دو نفره و یا دو مبل تک نفره، یک نیم ست زیبا و کاربردی را برای قرارگیری در فضای مورد نیاز خود خریداری کنید. از آنجا که مبلمان چستر قایقی برای چیدمان دکوراسیون فضاهای بسیار کوچک مناسب است؛ می‌توان از آن به عنوان مبلمان دفاتر اداری، لابی‌ها، کافی شاپ‌ها و… نیز استفاده کرد. برای چنین فضاهایی، بهتر است یک کاناپه دو یا سه نفره را به همراه یک مبل تک نفره انتخاب کنید.

ترکیب رنگی مناسب مبل چستر قایقی

همانطور که شاید در بسیاری از دکوراسیون‌ها دیده باشید؛ یکی از رایج‎‌ترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها برای انواع مبل راحتی، طیف رنگ طوسی است. این رنگ به دلیل خنثی بودن به راحتی می‌تواند برای قرارگیری آکسسوار و لوازم در هر محیطی مناسب باشد. از این رو چنانچه در نظر دارین این تناژ رنگی بیشتر به چشم بیاید و این رنگ در فضا بیشتر غالب باشد؛ می‌توانید واحد‌های دو نفره و یا سه نفره مبل چستر قایقی خود را به رنگ طوسی انتخاب کنید. واحد‌های مبل‌های تک نفره در طیف‌های رنگی زرد، قرمز، بنفش و… انتخاب بسیار جالب و هوشمندانه‌ای هستند. البته چنانچه رنگ غالب ست مبلمان چستر قایقی خود را تناژ طوسی انتخاب کرده‌اید؛ دقت داشته باشید که تناژ روشن این رنگ برای محیط‌های کوچک و تناژ تیره آن برای قرارگیری در محیط‌های بزرگ مناسب است.
از دیگر ترکیبات رنگی مناسب برای مبل چستر قایقی می‌توان به ترکیب انواع طیف رنگی سبز و یا آبی اشاره کرد. برای این ترکیب‌های رنگی نیز می‌توانید همانند اصول انتخاب تن رنگی طوسی غالب عمل کرده و واحدهای دو نفره و سه نفره مبل چستر قایقی خود را به رنگ سبز و یا آبی انتخاب نمایید و برای واحد‌های تک نفره این مبلمان به سراغ تناژ سفید و یا زرد بروید.
برای افزایش جلوه، در ترکیب انواع رنگ‌ها در این ست مبلمان می‌توانید از کوسن‌های رنگی با پارچه‌های ساده و یا طرح‌های چاپی استفاده کنید.
از آنجا که مبل چستر قایقی بسیار اسپرت می‌باشد؛ می‌توان از انواع ترکیب‌های رنگی دیگر مانند سورمه‌ای و زرد، قرمز و خاکستری، آبی و کرم، سبز و زرد با کوسن‌های مختلف در این ست استفاده کرد.
طبق نکات ذکر شده و ویژگی‌های جالب سبک مبل چستر قایقی این مبلمان نسبت به انواع کلاسیک‌تر آن، جوان پسندتر بوده و بیشتر در دکوراسیون‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عین حال سبکی و ابعاد کمتر مبل چستر قایقی در مقابل مبل چستر فیلد کلاسیک، بسیار چشمگیر بوده و مشتری پسند‌تر است.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات

مبل چستر چیست

مبل چستر چیست؟

مبل چستر آلبومی ‌از دنیای مبلمان است. ریشه بریتانیایی داشته و مشهورترین آن همان مبل چستر فیلد است که اصالتا از چرم قهوه‌ای ساخته می‌شده