روزدیزاین

چگونه قیمت مبل چستر تعیین می‌شود؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email
تولید مبل چستر شاید در ظاهر بسیار راحت و آسان باشد؛ اما در باطن به تولید کننده زحمت بسیاری را تحمیل می‌کند. تمام ظرافت و زیبایی این مبل‌ها مدیون تجربه و مهارت دست استاد کاران ساخت آن می‌باشد. از این رو اگر مواد و متریال مورد نیاز از کیفیت بالایی برخوردار باشند؛ نتیجه نهایی تولید مبلمان چستری خواهد بود که علاوه بر زیبایی بی نظیر، از درجه کیفی بالایی برخوردار است. از این رو قیمت مبل راحتی با قیمت مبلمان چستر متفاوت است. دلیل این تفاوت همین ریزه‌کاری‌های لمسه کاری و یراق آلات مورد استفاده در آن می‌باشد.
یکی دیگر از متغیرهای تاثیرگذار در قیمت مبلمان، تعداد نفرات موجود در ست مبل است. قیمت مبل چستر سفارشی به دلیل تغییر در مواردی مانند تعداد نفرات، ابعاد سفارشی خاص، رویه کوبی چرم و… بسیار بالاتر از قیمت مبل چستر پارچه ای و با متریال معمولی‌تر است. قاعدتا مبل چستر اصل ویژگی‌هایی مانند کیفیت عالی کلاف، فوم درجه یک و پارچه رویه‌کوبی چرم طبیعی را دارد. این عوامل سبب شده این مبلمان هم در ظاهر ارزنده‌تر و هم از لحاظ قیمتی از مبل‌های چستر ارزان قیمت، گران‌تر باشد. به دلیل بالابودن قیمت مبل چستر چرمُ عموما افراد زیادی توانایی خرید این جنس مبلمان را ندارند. از این رو درصد زیادی از خانواده‌ها برای خرید مبل چستر به سراغ مدل‌های مشابه مانند چسترهایی با رویه چرم صنعتی یا مخملی که قیمت پایین‌تری دارند می‌روند.

نحوه تعیین قیمت مبل چستر

از عوامل تاثیرگذار دیگر بر روی قیمت مبلمان ، می‌توان به تعداد یا همان واحد موجود در هر ست اشاره کرد. طبق فرمول محاسبه واحد مبل، اصولا مبل‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند.

  • مبل تک نفره برابر با 1 واحد
  • مبل دونفره برابر با 1.5 واحد
  • مبل سه نفره برابر با 2 واحد

به طور معمول هر ست مبلمان اصولا یک عدد مبل سه نفره، یک عدد مبل دو نفره و دو عدد مبل تک نفره دارد؛ که مجموعا 7 نفره می‌شود. بر اساس این تعداد، واحد‌های ست 7 نفره معادل ۵/۵ واحد است. اگر بخواهیم این تقسیم بندی را بر اساس قیمت محاسبه کنیم محاسباتمان به شکل زیر می‌باشد.
به طور مثال اگر قیمت ست 7 نفره مبلمان 13.500.000 تومان باشد:

  • قیمت مبل تک نفره 2.454.545 تومان
  • قیمت مبل دو نفره 3.681.818 تومان
  • قیمت مبل سه نفره 4.909.090 تومان محاسبه می‌شود.

البته این امکان وجود دارد برخی فروشندگان مبل در صورتیکه شما ست کامل را خریداری نکنید؛ حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد به قیمت کار مورد سفارش شما اضافه کنند.

قیمت چستر مبل در تولیدی

قیمت چستر مبل در تولیدی‌ها به دلیل عرضه مستقیم و حذف واسطه‌ها، بسیار مناسب‌تر از قیمت‌ نمایشگاه‌های مبلمان می‌باشد. از طرفی هنگامی‌که شما از یک تولیدی خرید می‌کنید آنها اطلاع دقیق از مواد و متریال استفاده شده در ساخت مبل را دارند. از این جهت کمتر در معرض فریب یک فروشنده غیر حرفه‌ای که صرفا جهت سود بیشتر شما را راهنمایی می‌کند؛ قرار می‌گیرید. شما می‌توانید از مسئول سفارش‌گیری یک تولیدی به طور شفاف و واضح اطلاعات کافی را درباره اجزای تشکیل دهنده ساختمان مبل مورد سفارش‌تان به دست آورید. ضمنا می‌توانید از او بخواهید در هریک از موارد مورد نظرتان، بهترین گزینه موجود در بازار را در ساخت مبل مورد سفارش‌تان استفاده کند.

عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت مبلمان چستر توسط خریدار

  • بهترین جنس اسفنج‌های به کار رفته در مبلمان، اسفنج 30 کیلویی می‌باشد که در حال حاضر بهترین نمونه اسفنج در ایران است.
  • جنس فوم‌های داخل تشک‌های نشیمن می‌تواند از نوع فوم سرد که آن هم در شرایط فعلی بهترین نوع جنس فوم در ایران است؛ باشد.
  • پارچه مبل دنیای وسیعی دارد. از این رو این انتخاب بستگی زیادی به پارچه‌های مورد استفاده در تولیدی مورد نظر دارد. ممکن است این پارچه‌ها از انواع پارچه‌های ایرانی، چینی درجه 1، ترک، کره ای، مالزی و… به نسبت کیفیت مبل‌هایی که آن تولیدی می‌سازد؛ باشد.

در هر حال قیمت مبلمان چستر رابطه بسیار مستقیمی ‌با موارد ذکر شده در بالا دارد. شایان ذکر است که در کنار این دلایل عواملی مانند دستمزد استادکار، هزینه‌های جانبی تولیدی، قیمت تهیه مواد اولیه و… درتعیین قیمت مبل برای تولید کننده و در نهایت قیمت تمام شده مبلمان نقش دارند.

خرید مبل چستر ارزان قیمت

قیمت مبل چستر به دلیل دارا بودن ریزه‌کاری‌های دست و ذهنیت مشتری از میزان کیفیت و عمر بالای آن، معمولا بالاتر از سایر مدل مبلمان راحتی موجود در بازار است. از این رو اگر به فکر خرید مبل چستر ارزان قیمت هستید؛ باید بپذیرید که نتیجه این انتخاب با گذشت زمان و استفاده مکرر از این کالا، رضایت بخش نخواهد بود. زیرا این تفاوت قیمت صرفا به دلیل احساس دلسوزی فروشنده برای مشتری نیست! بلکه در تولید این مبلمان از کیفیت مواد و متریال کاسته شده؛ که طبعا نتیجه آن تولید محصولی با قیمت نهایی پایین‌تر است.

ارسال خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.

سایر مقالات
مبل شزلون

همه چیز درباره مبل شزلون

مبل شزلون، کاناپه راحتی است با طولی بسیار بلند که معمولا یک طرف آن دارای دسته می‌باشد. این مبلمان با داشتن پشتی نسبتا کوتاه و

تولیدی مبل

خرید از تولیدی مبل

از آنجا که امروزه یکی از اقلام مورد نیاز و ضروری مورد استفاده در تمامی‌ منازل مبلمان می‌باشد؛ بنابراین بدیهی است که بازار این کالا